počet produktů: 0
cena: 0 CZK
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
Obchodní partneři

 

Auto inzerce Avízo.cz

Vyberte si kvalitní čistící techniku a stroje značky Karcher.

Rady a tipy

Připravte se na zimu s WD-40

Pokud nechcete v zimě zápasit se zámkem u dveří u Vašeho automobilu, promažte ho univerzálním mazivem WD-40. Odstraníte tím špínu a vytěsníte vlhkost.

Máme pro Vás ještě několik tipů, jak WD-40 uplatnit nejen v autě, ale i doma nebo na zahradě.

WD-40 vám pomůže odstranit i skvrny od asfaltu, čistí chromované části nebo třeba bezvadně odstraní zbytky samolepek tak, aby váš motorizovaný kamarád byl vždy hezký a upravený.

WD-40 maže, čistí a konzervuje jízdní kola, střelné zbraně, nářadí a nástroje. Stejně dobře, jako s ním doma promažete panty a povolíte zatuhlé kohoutky, můžete s WD-40 oživit „utopený“ elektromotor nebo vyčistit kontakty.

Pokud budete potřebovat poradit, kde ještě můžete WD-40 použít, neváhejte nás kontaktovat.

 

Bezpečná jízda s čistým sklem snadno a rychle

Udržovat čistá okna vozu zevnitř je stejně tak důležité jako zvenku. Na skle se může vytvořit vrstva vzniklá následkem kouře, otisků prstů, kondenzace a dalších znečišťujících látek.

Zatímco v domácnosti dobře funguje čpavek, ve vozidle by mohl mnoho povrchů, jako jsou tónovaná skla, vinyl, pryž nebo kůže, poškodit a ohrožoval by vaše zdraví.

Proto se doporučuje používat Čistič skla Armor All nebo Ubrousky na sklo Armor All, které neobsahují žádný čpavek. Při vnitřním čištění čelního skla seďte na místě spolujezdce, abyste se dostali do všech míst.

Lepších výsledků dosáhnete použitím Leštící tkaniny na sklo Armor All, se kterou vyčistíte sklo beze šmouh. Čištění provádějte mimo přímé sluneční světlo, které může čisticí prostředky ze skla příliš rychle odpařit a zanechat tak na skle šmouhy.

Nastříkejte čistič přímo na utěrku nebo použijte Ubrousky na sklo Armor All. Tímto zamezíte nadměrné aplikaci a odkapávání čističe, které způsobuje úhel vnitřní strany čelního skla.

Při čištění pohybujte rukou nahoru a dolů, čímž snadno uvidíte případné šmouhy. U obtížně dosažitelných záhybů čelního a zadního skla si zkuste utěrku omotat kolem hřbetu ruky.

Nepoškoďte vedení odmrazování skla. Prach a mastnotu usazenou v rozích a obloženích zkuste vyčistit např. zubním kartáčkem. Otevřete okna cca 3 cm tak, abyste mohli vyčistit i horní okraj skla.

Někteří odborníci doporučují utírat skla do sucha zmačkanými novinami, protože neobsahují tkaninu a jejich inkoust má lešticí účinky. Po vyčištění skel si zvažte použití prostředku proti zamlžení.

Prostředky proti zamlžování používají hydrofilní polymery nebo pigmenty pro srážení vodních kapiček do neroztroušených vrstviček vody.

Mějte ve voze při ruce balení Ubrousků na sklo Armor All, např. pro očištění zamlžených skel nebo mastných otisků prstů.

 

Ošetření kůže

Stejně jako většina luxusních materiálů i kůže vyžaduje určitou údržbu k zachování pěkného vzhledu, neboť ji lze snadno ušpinit. Časem se vysušuje a může být poškozena UV zářením.

Výrobky určené přímo na ošetřování kůže obsahují čisticí prostředky, kondicionéry a UV blokátory, které slouží k čištění, zvlhčování a ochraně kůže a udržují její měkký, jemný a přirozený povrch.

Před použitím na sedadlech, dveřních panelech, středových panelech a přístrojových deskách si každý výrobek vždy nejprve vyzkoušejte na nejméně viditelném místě a zjistěte případné vyblednutí barvy.

Čištění kůže

Jednou z nejdůležitějších věcí pro zachování přirozeného vzhledu kůže je udržovat kůži bez prachu a žmolků. Usazování prachu a nečistot v ohybech kůže může způsobit její hrubnutí. K čištění kůže používejte Ubrousky na kůži Armor All nebo Gel na ochranu kůže Armor All, které jsou určeny výhradně na kůži.

Na kůži nepoužívejte univerzální čistič. K odstraňování nečistot můžete používat i prostředky pro čištění kůže. Podrobnosti naleznete na obalu výrobku.

Drobné skvrny a otěry lze někdy odstranit mazací gumou, zejména na světlejší kůži. Skvrny od inkoustu a tužek lze odstranit pomocí laku na vlasy – nejprve ale tento postup vyzkoušejte na nenápadném místě.

Po nastříkání laku na vlasy na skvrnu od inkoustu nebo tužky, postižené místo otřete papírovou utěrkou.

Ošetření a ochrana kůže

Po vyčištění na kůži naneste kondicionér nebo ochranný prostředek, který zabrání vysychání a popraskání kůže.

Nejprve se ujistěte, zda je výrobek určen pro kůži. Ochranné prostředky na kůži obvykle poskytují ochranu před nečistotami z rozlitých tekutin, skvrnami nebo před slunečním zářením, a to pomocí UV blokátorů/zpomalovačů, které zabraňují vyblednutí a předčasnému stárnutí kůže.

Pokud používáte výrobek Armor All určený k aplikaci na kůži, automaticky zjemní a ochrání vaši kůži a při opakovaném používání zajistí maximální ochranu.

 

Péče o čalounění

Čalounění tvoří podstatnou část interiéru vašeho vozu, a to v podobě sedadel, koberečků a rohoží, které se velmi snadno ušpiní blátem a nečistotami, mastnotou, olejem, špínou nebo rozlitými tekutinami.

Čalounění rovněž absorbuje pachy, které se mohou čas od času nahromadit a zanechat ve voze přetrvávající nepříjemný zápach.

Svěží vzhled vašeho čalounění můžete udržovat pravidelnou péčí, mezi kterou patří např. luxování nečistot a pravidelným ošetřování pomocí šamponu nebo čističe ve spreji v kombinaci s utěrkou.

Oba způsoby čištění se ukázaly jako účinné, proto si vyberte ten, který vám více vyhovuje.

Používání čističe na koberečky a čalounění

Čističe na koberečky a čalounění, které jsou dodávány v podobě sprejů a pěn určených pro domácnosti nebo automobily, obsahují čisticí prostředky a povrchově aktivní látky, které pronikají do tkaniny a uvolňují nečistoty a skvrny, které pak lze snadno setřít utěrkou.

Mimo odstraňování skvrn napomáhají i obnovovat původní barvu, vzhled a měkkost, a tím i příjemný pocit z textilií uvnitř vašeho vozu.

Používání šamponu

Nejprve vyluxujte čalounění.

Můžete používat libovolné šampony určené pro domácnost nebo automobily, nicméně je třeba zajistit přístup k mokrému a suchému vysavači. Často bývají k dispozici u myček automobilů.

Krouživým pohybem pomocí tvrdého kartáče rozetřete pěnu po čalounění.

Pomocí co nejmenšího množství vody opláchněte veškerou pěnu z čalounění předtím, než začnete luxovat mokrým a suchým vysavačem.

Alternativně lze použít Univerzální ubrousky Armor All.

Odstraňování skvrn

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud odstraníte nečistoty a skvrny předtím, než stačí zaschnout.

Pokud je skvrna již zaschlá, namočte postiženou oblast čistou vodou.

Postříkejte postižené místo Univerzálním čističem Armor All a papírovými utěrkami vetřete čistič do skvrny. Před použitím si účinnost vyzkoušejte na nejméně viditelném místě.

Nechte čistič chvíli působit nebo se řiďte pokyny na obale.

Opláchněte čistič čistou vodou a papírovými utěrkami setřete čistič a přebytečnou vlhkost.

K dosažení lepších výsledků položte na vyčištěné místo papírové ručníky a zatižte je závažím, čímž odsajete přebytečnou vlhkost a veškeré zbytky nečistot.

Dle potřeby postup opakujte.

Utřete místo čistou utěrkou nebo jej po vyschnutí vyluxujte.

Na čerstvé skvrny můžete použít Ubrousky s výtažky z pomerančů Armor All, které obsahují silné odmašťovací látky, podobné jako v jiných citrusových čističích.

Péče o vinylové, plastové a pryžové části

Vnitřek vašeho vozu je trvale vystaven působení slunečních paprsků a teplu a za nějaký čas součásti interiéru vyrobené z plastu, pryže nebo vinylu (přístrojové desky nebo sedadla) začnou ztrácet barvu a mohly by i vysychat či popraskat, pokud by nebyly správně ošetřovány.

Výrobky Protectanty Armor All představují nejúčinnější způsob ošetření těchto povrchů, protože obsahují povrchově aktivní látky odstraňující nečistoty, silikonový olej pro promazání a ochranné prostředky proti UV záření.

Vinylové nebo pryžové rohože

Jsou-li vaše rohože vyrobeny z pryže nebo vinylu, vyndejte je z vozu a očistěte mýdlem a vodou.

Pokud mýdlo s vodou nanesete na měkký povrch, tak vysychá. Proto nezapomeňte aplikovat Protectant Armor All s nízkým leskem, který proniká do měkkého povrchu a dodává mu mimořádný lesk a ochranu proti UV záření.

Používáte-li Protectant Armor All ve spreji, je lepší jej nastříkat přímo na povrch než na utěrku, která může absorbovat některé z jeho čisticích a ochranných látek.

Pro rychlé odstranění jednorázových znečištění a skvrn zkuste použít Univerzální ubrousky Armor All.

Vinylová sedadla

K čištění sedadel používejte mýdlo s vodou, Protectant Armor all nebo Univerzální ubrousky Armor All.

Používáte-li mýdlo s vodou, snažte se použít co nejméně vody a povrch rychle osušit, aby na vinylovém povrchu nezůstaly šmouhy, či aby se voda nenasákla do čalounění a vycpávek sedadel.

Švy čistěte malým kartáčkem nebo kartáčkem na zuby, abyste se dostali do záhybů. Po vyčištění naneste Protectant Armor All zajišťující ochranu před sluncem.

Pokud je vinylový povrch již vybledlý od slunce, opakovaným používáním pomůžete obnovit jeho původní vzhled.

Různé výrobky Protectantu Armor All nabízí různé intenzity lesku. Vyberte si požadovanou intenzitu lesku (matnou nebo lesklou).